Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Mes raketave dhe bombardimeve ruse, vjen në jetë foshnja në metronë e Kievit

Lajme të ngjashëm

Teksa forcat ruse po përpiqen të pushtojnë Kievin dhe të marrin nën kontroll kryqytetin Ukrainas, një foshnjë ka ardhur në jetë.

Ka qenë gazetarja ukrainase Olga Tokariuk, ajo e cila ka publikuar një foto të një foshnjeje e cila ka lindur aty, teksa rusët po bombardojnë kryeqytetin.

“Mia, lindi në një situatë plot stress, nëna e saj është e lumtur që I shëptoi rrezikut të lindjes. Teksa Putin po vret ukrainasdit, ne u bëjmë thirrje nënave në Rusi dhe Bjellorusi të protestojnë kundër luftës së Rusisë në Ukrainë”, shkruan gazetarja në postimin e saj në “twitter”.

Qytetarët e Kievit janë lajmëruar më herët që të futen në stacionet e metrove disa metra nën tokë me shpresën që aty nuk do të goditen nga raketat dhe predhat ruse.

Më shumë