Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

“Mes pyjeve dhe pemëve të lisit”, Rama përshëndet shqiptarët me pamjet e mrekullisë së natyrës shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Një pasdite të këndshme”, i uron kryeministri Edi Rama ndjekësve të tij në rrjetet sociale, teksa shpërndan këto pamje nga Ujëvara e Sotirës.

“Pasdite të këndshme nga Ujëvara e Sotirës, mes mrekullisë së pyjeve e pemëve të lisit”, shkruan Rama.

Ujëvara e Sotirës burron nga 100 metra lartësi nga mali i Tomorrit, dhe ndodhet rreth 22 kilometra nga qyteti i Gramshit. Nga fshati Sotirë që i ka dhënë edhe emrin, një pjesë e rrugës për të shkuar te ujëvara përshkohet më këmbë.

Më shumë

spot_img
spot_img