Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Mes lotësh, Delinda Disha hap zemrën dhe flet për humbjen e binjakëve të saj: Kam ngrënë veten me dhëmbë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktorja e njohur e humorit, Delinda Disha, disa muaj më parë ndau me ndjekësit lajmin e hidhur për humbjen e dy binjakëve të saj.

Së fundmi, aktorja ka folur për këtë periudhë të vështirë të jetës së saj dhe suportin e madh që mori nga familja.

Mes lotësh Delinda tregoi se ka qenë një ngjarje që i është dashur mbi 1 muaj ta kalojë. Gjatë asaj periudhe asaj i duhej  të ngjitej në skenë dhe aty ka kaluar sfidën më të madhe në jetën e saj ku ka luajtur në teatër rolin e një gruaje që kishte humbur fëmijët.

“Ne i dëshironim shumë ose e dëshironim shumë një fëmijë të dytë, ta zgjeronim familjen tonë, dhe nuk ishte një ishin dy. Por fatkeqësisht kjo gjë nuk ndodhi dhe zgjati shumë pak, vetëm tre muaj. Është dashur mbi  një muaj që të marr veten, por nëse do ta përshkruaj me fjalë tamam, e kam ngrënë veten me dhëmbë në sensin e mirë të fjalës. Kur shikoja Dasantinin që rritej çdo ditë, që edhe ai më jepte suport, Eldo në mënyrë të padiskutueshme, familja ime, dhe ja ku jam sot. Më kanë bërë përshtypje mesazhet pafund që më vinin, nuk isha e vetmja që e kisha kaluar këtë gjë.

Më qëlloi pak vështirë sepse në atë periudhë po merresha me një shfaqje dhe personazhi që unë interpetoja në teatër edhe ajo humbte fëmijët e saj pësonte dështime dhe aty ka qenë një një monolog që mua më ka tretur… një monolog shpirti do e quaja. Kam qenë dhe në Klaniforia për të xhiruar por ja ku jam jeta vazhdon”, tha ajo në emisionin “Një natë me Aulonën”.

Më shumë
spot_img
spot_img