Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Mes kaosit dhe protestave, nis sesioni i ri parlamentar

Shkruar nga Newsbomb
Mes kaosit dhe protestave, nis sesioni i ri parlamentar

Parlamenti u mblodh ditën e fjeshme (15 janar 2024) për të nisur sesionin e ri parlamentar për vitin 2024, por grupi i “Rithemelimit” sërish nisën me kaosin dhe protestat për moslejimin e një séance normle.

Vijuan skenarin e kaosit dhe bllokuan foltoren jo vetëm në sy të socialistëve por dhe të ambasadorit gjerman dhe atij anglez, të cilët ulur në lozhet e kuvendit mbajtën shënim se çfarë ndodhte në sallë.

Si kurrë më parë një President nuk mundi të mbajë fjalimin e rastit në Kuvend, i planifikuar për çeljen e sesionit të ri paramentar. Zoti Bajram Begaj shkoi në parlament për të përcjellë mesazhin e dialogut, por prania e tij nuk e bindi Rithemelimin t’i jepte fund zhurmuesve.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese