Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Mes Dule Malindit dhe Ylli Bakës, presidenti Meta ia merr iso-polifonisë në Skrapar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28940acf396a917bf700fc93b8eded33

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë pak më parë në profiline  tij një video duke kënduar iso-polifoni, me këngëtarët Dule Malindi e Ylli Baka.

“Iso-Polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar! Aq më tepër së bashku me Ylli Bakën e Dule Malindin”, shkruan Meta dhe ndan videon e mëposhtme.

Ndërkohë, më herët gjatë ditës së sotme Presidenti Meta ka qenë në Skrapar ku ka nderuar me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”, një personalitet të shquar të artit e këngës popullore shqiptare, përfaqësues të denjë të polifonisë me iso të Toskërisë, Demir Zykon.

Gjithashtu, Meta ka vlerësuar me Titullin “Mjeshtër i Madh” Dule Malindin, një këngëtar dhe vijues i çmuar i traditës më të mirë të isopolifonisë të Toskërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img