Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mes 7 të arrestuarve, dalin FOTOT, ky është çifti nga Librazhdi që falsifikonin lekë dhe i hidhnin në treg në të gjithë Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad29a1e0677e991c397b59d75e3f3657

Ditën e sotme janë vënë në pranga 7 persona pasi falsifikonin para dhe më pas i hidhnin ato në treg, në disa qytete të vendit tonë. Mes të arrestuarve është edhe çifti nga Librazhdi, Bardhi Meçe 56 vjeç me bashkëshorten e tij I. Hysa 32 vjeçe. 

cifti1.jpg

Newsbomb ka siguruar emrat dhe fotot e tyre. Të arrestuarit e tjerë janë A. V., 50 vjeç, banues në Fier, R. K., 48 vjeç, D. A., 20 vjeç dhe A. T., 30 vjeç, banues në Elbasan dhe I. Ç., 27 vjeç, banues në Krujë.

cifti2.jpg

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një periudhe kohore disamujore, kanë hedhur në treg dhe kanë përdorur kartëmonedha të prerjeve të ndryshme të dyshuara si të falsifikuara, në disa qytete, si Elbasan, Tiranë, Krujë, Fier etj.

Gjatë operacionit, këtyre shtetasve u janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave: 158.000 lekë shqiptare të dyshuara si të falsifikuara, 9 aparate celular edhe 2 automjete.

d8c76dbee845dd56b55e64c0d795af7b_L.jpg

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave” kryer në bashkëpunim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img