Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Merrnin vajza nga Shqipëria dhe i shfrytëzonin për prostitucion, goditet rrjeti kriminal në Itali, në pranga 11 persona

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i madh është zhvilluar në Itali, ku kanë rënë në pranga 11 persona për rrjetin e prostitucionit.

Mediat italiane bëjnë me dije se personat e arrestuar, merrnin vajza shqiptari dhe i shfrytëzonin ata për prostitucion në rrugët e Emilia, Anzola dell’Emilia, Valsamoggia dhe në apartamente në qendër të Bolonjës.

Autorët akuzohen për rrëmbimi, shfrytëzimi, ndihma dhe mbështetja e prostitucionit, dhuna seksuale dhe përndjekje.

Të arrestuarit janë shtetas shqiptarë dhe italianë. Tre apartamente në qendër të qytetit iu nënshtruan një konfiskimi, pasi po punohet për arrestimin e personave të tjerë që mund të jenë përfshirë në këtë rrjet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img