Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Merrni masa! Whatsapp nuk do të funksionojë më në këta celularë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Whatsapp është një nga aplikacionet më të përdorur në botë për komunikim.

Mirëpo kompania ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë më në disa celularë që prej dhejtorit të vitit 2019.

Pas disa muajsh, në të gjithë celularët që funksionojnë me sistem operativ Windows, Whatsapp do të dalë jashtë përdorimit. Whatsapp nuk do të përditësojë më aplikacionin për sistemin operativ Windows në smartphone, çka e bën atë të papërdorshëm.

Kjo masë do të prekë edhe disa celularë të tjerë, ata që funksionojnë me sistem operativ Android 2.3.7 dhe më të vjetër, por edhe iPhone me sistem iOS 7 dhe më të vjetër.

 

Më shumë


spot_img
spot_img