Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Merrni MASA! Vala e të nxehtit afrikan “mbërthen Shqipërinë”, nesër termometri 42°C

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vala e të nxehtit afrikan prej tre ditës ka “mbërthyer” Shqipërinë, duke sjellë rritje të ndjeshme të temperaturave.

Në disa qytete temperaturat pritet të shkojnë nga 40-41 °C, të cilat do të zgjasin deri në fundjavë. Në Tiranë temperaturat do të arrijnë deri në 41 gradë celcius.

Nesër pritet që termometri të shënojë 42°C, sipas SHMU.

Mjekët këshillojnë që të shmangim lëvizjet në pikun e vapës, ekspozimin në diell, si dhe të qëndrojmë të hidratuar pothuajse gjatë gjithë kohës. Është e këshillueshme pirja e sa më shumë lëngjeve dhe ujit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img