Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Merret vendimi përfundimtar, ky është fakulteti i parë në Tiranë që do të zhvillojë provimet online

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

caa126c35a805ca63a19d5b2d07625bd

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja në Tiranë, ka deklaruar zyrtaritsht se provimet e sezonin do të mbahen online.

Ky vendim vjen në një kohë që studentët kanë kërkuar me ngulm rikthimin në auditore, madje kanë dorëzuar edhe një peticion në Ministrinë e Arsimit.

Kujtojmë se ministrja Evis Kushi ka mbajtur një takim me rektorët e universiteteve, por edhe me Komitetin Teknik të ekspertëve, për të marrë mendimin e tyre.

Po ashtu studentët u takuan edhe me Komitetit Teknik, Mira Rakacolli, dhe deklaruan se kanë kërkuar rikthimin në auditore, të paktën për provime dhe praktika mësimore.

“Takimi shkoi mirë, i thamë që kërkojmë mësimin nëpër auditore, për seminare për praktika dhe laboratore. Kërkesat janë dorëzuar që ditën e hënë, dhe siç na është thënë dhe që në fillim brenda 10 ditësh presim një përgjigje. Sot është dita e katërt, kështu që brenda javës tjetër do të kemi një përgjigje zyrtare. Profesoreshë Mira Rakacolli iu drejtohet studentëve që nëse auditoret do të rihapen, duhet të kemi një bashkëpunim që studentët të mos jenë burim infeksioni”,- u shprehën studentët.

vendimi.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img