Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Merret peng Drejtori i Zyrës së Arsimit, policia arreston autorin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 29-vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi akuzohet se ka rrëmbyer Drejtorin e Zyrës Arsimore të këtij qyteti.

Uniformat blu bëjnë me dije se shtetasi A.K banues në Shupenzë mbajti në automjetin e tij pa dëshirë drejtorin e Zyrës Arsimore Bulqizë, 52-vjeçarin me ininciale K.K me qëllim që t’i rikthente familjarët e tij në vendet e punës.

albsig

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprat penale “Kanosja” dhe “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit në rrethana lehtësuese”.

Njoftimi i plotë i Policisë së Bulqizës:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë u arrestua në flagrancë shtetasi:

A. K., 29 vjeç, banues në Shupenzë, pasi shtetasi K. K., 52 vjeç, me detyrë përgjegjës i Zyrës Arsimore Bulqizë, ka bërë kallëzim se 29-vjeçari e ka kanosur dhe e ka mbajtur në automjet, pa dëshirën e tij, me qëllim që t’i rikthente familjarët e tij në vendet e punës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprat penale “Kanosja” dhe “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit në rrethana lehtësuese”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img