Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Merret në mbrojtje gruaja nga Fushë-Kruja, dhunohej nga ish-vjehrri dhe kunetërit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grua në Fushë-Krujë është marrë në mbrojtje nga Policia.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për shtetasen M.B, banuese në Fushë-Krujë e cila dhunohej fizikisht dhe psikologjikisht nga ish-vjehrri dhe kunetërit.

Policia ka nisur të hetojë rastin.

Njoftimi i plotë i policisë:

 Më datë 04. 10. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen M. B., banuese në Fushë Krujë, pasi ish-vjehrri dhe kunetërit, shtetasit I. D., G. D., dhe F. D., vjeç 79, 41 dhe 38, banues në Fushë Krujë, kanë ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë. Ligji Nr. 9669, datë 18. 12. 2006. “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Më shumë

spot_img