Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Merr zgjidhje problemi i qytetarëve, dy lagje të Tiranës furnizohen me ujë të pijshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy lagje të njësisë Nr. 5 në kryeqytet marrin zgjidhje të furnizimit me ujë

albsig

Bashkia e Tiranës ka përfunduar dy investime të rëndësishme për të përmirësuar cilësinë e furnizimit me ujë të pijshëm të banorëve të Njësisë Nr.  5 në kryeqytet. Ekipet e punës së Ujësjellës Kanalizimeve realizuan investimin më të ri në rrugën ‘Sulejman Delvina’ duke sjellë jo vetëm rritje të sasisë së furnizimit me ujë, por edhe të cilësisë së ujit për të gjithë qytetarët.

Një tjetër investim i rëndësishëm është dhe ai në rrjetin e ujësjellësit në rrugën e ‘Kosovarëve’, ku është ndërhyrë menjëherë për eliminimin e humbjes që shkaktonte rrjeti i amortizuar nga vitet.

Ujësjellësi i Tiranës fton gjithë qytetarët që të telefonojnë në çdo kohë në numrin pa pagesë 0800 44 88 për të raportuar çdo rast defekti në rrjet, ndërhyrje të paligjshme apo shpërdorimi të ujit të pijshëm nga persona të papërgjegjshëm.

fghh.jpg

fh.jpg

hghj.jpg

sfsd.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img