Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Merr përmasa të mëdha TRAGJEDIA e tërmetit, nxirret i vdekur një tjetër person

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b2446e6f3a1d5948e4774f6e5e0da0c4

Forcat e shpëtimit nuk kanë mundur të shpëtojnë një tjetër perso të bllokuar poshtë rrënojave pas rënies së tërmetit të fuqishëm 6.4 ballë në zonën Durrës-Tiranë.

Sipas të dhënave të fundit, është konfirmuar vdekja e një tjetër personi, i cili nuk ka mundur dot të shpëtojë. Numri i viktimave ka shkuar në 18. Nuk dihet se ku është gjetur kufoma.

Pavarësisht uljes së flamurit në gjysmështizë nga Presidenti i Republikës dhe gjendjes tepër të rënduar, qeveria nuk e ka shpallur ”gjendjen e emergjencës” në vend.

Ndërkohë, raportohet se ka persona ende të bllokuar në rrënoja në Thumanë, e cila ka pësuar goditjen më të fortë ngë tërmeti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img