Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Merr fund pritja, regjisori Ridley Scott tregon kur do të nisin xhirimet për pjesën e dytë të filmit “Gladiator”

Lajme të ngjashëm

Kanë kaluar tashmë më shumë se dy dekada qëkur është publikuar filmi Gladiator, dhe deri më tani ende nuk kishte informacion se kur do të ishte vazhdimi i filmit.

Duket se pritjes i ka ardhur fundi, sepse data e publikimit të “Gladiator 2” është caktuar në datën 3 shkurt.

Historia e gladiatorit “Maximus”, me regji të Ridley Scott u shfaq për herë të parë në ekrane në vitin 2000, si dhe është cilësuar si një prej filmave epik më të mirë të të gjitha kohërave.

Gladiatoi i parë ka pasur një kast të mbushur me yje, duke nisur nga Russell Crowe, Joaquin Phoenix dhe Connie Nielsen.

Gladiator është një film dramatik dhe historik i vitit 2000 i drejtuar nga Ridley Scott dhe është shkruar nga David Franzoni, John Logan dhe William Nicholson.

Crowe portretizon gjeneralin romak Maximus Decimus Meridius, i cili tradhëtohet kur Commodus, djali ambicioz i perandorit Marcus Aurelius, vret babanë e tij dhe merr fronin. I mbetur në skllavëri, Maximus bëhet një gladiator dhe ngjitet në arenë për t’u hakmarrë për vrasjet e familjes së tij dhe perandorit të tij.

“Tashmë jam duke shkruar Gladiatorin (tjetër)”, deklaroi regjisori.

“Pra, kur të mbaroj Napoleon, Gladiator do të jetë gati për produksion”.

Dhe fansat e kanë pritur mirë lajmin, duke u shprehur se edhe pjesa e dytë e filmit Gladiator do të jetë po aq i suksesshëm sa i pari.

Më shumë