Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Merr fund ferri 70-vjeçar i Fierit, Braçe i kërkon ndjesë banorëve: Tani hapet një faqe e re për trajtimin e mbetjeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe ka postuar në rrjetet sociale pamjet se si vendgrumbullimi i mbetjeve në Fier që për disa dite kishte shpërthyer në flakë, është shuar duke i mbuluar plehrat me dhê.

Braçe thotë se tashmë do të hapet një faqe e re për trajtimin e mbetjeve në këtë zonë, të cilat pritet të kalojnë përmes landfillit të ri dhe inceneratorit.

Postimi i Braçes:

MERR FUND FERRI 70 VJECAR

I PLEHRAVE NE DERE TE FIERIT!

Se pari,

shume ndjese cdo banori te qytetit te Fierit per keto 5 dite te keqia dhe 70 vite me plehra ne dere;

Shume ndjese te moshuarve, te semureve e femijeve mbi te gjitha!

Se dyti,

shume mirenjohes ndaj te gjithe punetoreve, manovratoreve e ciltdo tjeter qe punoi 24 ore ne 24 per te kapsuluar vatren me te madhe te infesksionit ne qytet;

Vertet shume mirenjohes!

Besoj se tani hapet nje faqe e re per trajtimin e mbetjeve urbane ne te gjithe qarkun e Fierit me landfillin dhe inceneratorin qe jane gati e duhet te nisin pune!

Më shumë

spot_img