Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Merr fund debati më i ashpër i RAJONIT, zbulohet emri i ri i mundshëm i Maqedonisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe ia grek Alexis Tsipras duket se kanë arritur në një marrëveshje përfundimtare në lidhje me debatin e madh për emrin e ri të Maqedonisë.

Në një takim mes dy liderve të vendeve të rajonit në Samitin e Sofjes, mësohet se është dakortësuar që Ilindenska Republika Makesonija të jetë emri më i ri i vendit fqinj.

Kjo zgjedhje e dy vendeve pritet të marrë dritën jeshile nga të gjitha palët politike, ndërsa ende nuk ekziston një konfirmim zyrtar në lidhje me këtë çështje.

Më shumë

spot_img