Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Merr flakë rrjeti i furnizimit të energjisë elektrike në Fier, OSHEE merr masa

spot_img

Lajme të ngjashëm

d4a9a09fd2e97077ccc131f87570c6cf

Një zjarr u regjistrua së fundmi në fshatin Shënpjetër të Fierit, ku rrjeti i furnizimit me energji elektrike u përfshi nga flakët.

Raportohet se flakët erdhën nga djegia e një are me grurë të thekur.

Ndërkohë, OSHEE ka ndëprerë furnizimin me energji elektrike për banorët e zonës për të shmangur dëme të tjera.

Policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punohet për shuarjen e flakëve dhe zbardhjen e shkaqeve të ndezjes së zjarrit.

Më shumë

spot_img