Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle në Tiranë, evakuohen nxënësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një linjë e tensionit të mesëm ka marrë flakë ditën e sotme në Laprakë pranë shkollës “Ahmet Gashi”.

Bëhet me dije se pas ngjarjes procesi mësimor është pezulluar dhe nxënësit janë  evakuuar nga shkolla për arsye sigurie.

Ndërkohë që në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia dhe forcat zjarrfikëse.

Ndërkohë që policia e ka mohuar lajmin e evakuimit të nxënësve, duke thënë see ishte një shkëndije e vogël.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.01.2022, rreth orës 11:00, në Laprakë, jashtë rrethimit të shkollës “Ahmet Gashi”, në një shtyllë tensioni, ka pasur shkëndijë elektrike, ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje kanë kaluar shërbimet e OSHEE-së, të cilat po merren me riparimin e saj.

Më shumë
spot_img
spot_img