Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Mero Baze “sulmon” Metën: Cënoi interesin e Shqipërisë duke shpallur SHBA armik. Ta shkarkojnë brenda muajit!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Mero Baze në disa rreshta ka ironizuar dhe “sulmuar” Presidentin Ilir Meta, pas ngjarjeve të fundit në vend që nuk mund të kalonin ashtu si në mjegull. 

Lidhur me deklaratën e Kreut të Shtetit kur tha se “do japë dorëheqjen nëse rama fiton me 71 mandate të pastra”, por që nuk e mbajti fjalën, Baze thotë që është e pritshme dhe aspak zhgënjyese.

Ai i konsideron deklaratat e fundit të Metës ndaj Yuri Kim dhe SHBA-së si një diskurs i cili cënon interesin tonë kombëtar, ndaj bën thirrje që të shkarkohet nga detyra brenda muajit prill.

Shënimi i Mero Bazes

Ilir Meta nuk na zhgënjeu. Nuk do jap dorëheqje edhe pse ka humbur thellë. Frika ishte se nund ti hiqte mundësinë shumicës ta shkarkonte për të mbrojtur dinjitetin e institucionit Presidentit i cili ka cënuar interesin kombëtar të Shqipërisë duke shpall SHBA vend armik të Shqipërisë.

Dhe është mirë ta bëjnë pa mbushur muaji.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img