Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Mero Baze ‘përplaset’ me Baton Haxhiun për rezultatin e Gjirokastrës: Me rezultatin 2 me 2 çuditet edhe vetë PD-ja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mero Baze duket se është kundër Baton Haxhiut përsa I përket deklaratave për rezultatin që do të prodhojë qarku i Gjirokastrës.

Sipas exit-poll që janë publikuar në TCH ku është analist në këto momente Baton Haxhiu, tregon se mandatet në qarkun e Gjirokastrës ndahen 2 me 2.

“Ndërkohë në Gjirokastër rezultati është 3 me 1 në favor të PS, për shumë arsye që lidhen me gjendjen në terrren dhe verifikimin e trupës votuese, duke qenë qark i vogël dhe jashtë çdo llogarie matematike 2 me 2, mes PS e PD. Parashikimi i Baton Haxhiut që PD merr dy mandate në Gjirokastër bën për të qeshur dhe PD-në. I vetmi që kishte shans të merrte mandatin e katërt ishte Tavo, por dhe ai e ka humbur.

Por pavarësisht këtyre debateve, tani fjalën e kanë kutitë e votimit. Duhet pritur me qetësi dhe përgjegjshmëri rezulati prej tyre dhe duhet pranuar’ shkruan Mero Baze në komentin për exit-poll-et e deritanishme dhe rezultatet e tyre.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img