Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Mero Baze “i frikësuar” pas deklaratës së Gazment Bardhit: PD paska strukturë të armatosur që vret këdo për qëllime partiake

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi gjatë mbrëmjes së sotme ka dalë në një deklaratë urgjente dhe më pas është shfaqur në një emision televiziv, teksa ka folur edhe për strukturën e mbrojtjes së votës (SMV) që është krijuar nga PD-ja.

Ai e pranoi se ekziston një strukturë e tillë dhe se personat që janë pjesë e saj janë ish-efektivë e ish-komando.

Ndërkohë gazetari i njohur Mero Baze nuk ka nguruar t’i përvishet Bardhit duke cituar atë, dhe duke bërë “de facto” se në vendin tonë paska një milici, paramilitarë të armatosur që me pretekstin e mbrojtjes së votës mund edhe të vrasin njerëz.

Screenshot 46 1

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img