Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Merkel ‘sypatrembur’, nesër do të bëjë vaksinën që të gjithë e kanë “frikë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelarja gjermane Angel Merkel do të marrë nesër dozën e parë të vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit. Disa ditë më parë, zëdhënësi i qeverisë Steffen Seibert njoftoi se Merkel dëshironte të vaksinohej së shpejti.

Udhëheqësi gjerman nuk ishte figura e vetme politike që pranoi të vaksinohej me AstraZeneca për të krijuar besimin e popullatës, pasi disa vende europiane e kanë pezulluar përdorimin e vaksinës pas shfaqjes së disa rasteve të mpiksjes së gjakut dhe trombozës.

Në Gjermani, AstraZeneca rekomandohet për personat mbi 60 vjeç. Kujtojmë që kancelarja gjermane e cila nuk do të jetë më në krye të shtetit mandatin e ardhshëm pasi nuk do të kandidojë, e ka kaluar koronavirusin, por sërish do të vaksinohet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img