Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Merkel solidarizohet me Izraelin dhe telefonon Netanyahu-n: Jepini fund sa më shpejt luftimeve me Palestinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelarja gjermane Angela Merkel përmes një telefonate me kryeministrin Benjamin Netanyahu, shprehu solidarizim për Izraelin dhe bëri thirrje që të marrë fund sa më shpejt lufta mes tyre dhe Palestinës.

Merkel dënoi ashpër sulmet e vazhdueshme me raketa të Gaza-s ndaj Izraelit dhe siguroi kryeministrin për solidaritetin e qeverisë gjermane, tha zëdhënësi i Merkel Steffen Seibert në një deklaratë për mediet.

Ajo rikonfirmoi të drejtën e Izraelit për t’u mbrojtur nga sulmet me raketa të lëshuar nga Hamas.

Duke marrë parasysh faktin se shumë civilë janë vrarë nga sulmet me raketa nga të dy palët, kancelarja bëri thirrje që luftimet mes dy vendeve të përfundojnë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img