Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Merkel poston foto me Mustafën dhe Thaçin në Instagram

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

729ff3e2ed8147d39856a228854e1717

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka postuar në profilin e saj zyrtar në Instagram dy foto nga takimi që zhvilloi sot me delegacionin kosovar në Berlin.

Në një foto shihen Merkel, Mustafa dhe Thaçi gjatë kohës që dalin nga godina e qeverisë gjermane, ndërsa në tjetrën është Merkel që përshendet me dorë Mustafën gjatë kohës që ai po largohej me automjetin e tij.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe delegacioni që e shoqëronte janë pritur sot në Berlin me nderimet më të larta nga kancelarja Angela Merkel.

Lexo edhe: 

Vizita në Berlin/ Mustafa mjaftohet me një foto në Facebook. Thaçi në gjermanisht: “Danke Merkel”

Merkel-Mustafa: Tre kërkesat e Berlinit për Kosovën 

merkel

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img