Merkel për emigrantët: Nuk zgjidhet problemi duke mbyllur kufijtë

Publikuar tek: bota, më 16:01 10-03-2016 Merkel për emigrantët: Nuk zgjidhet problemi duke mbyllur kufijtë

Kancelaria gjermane, Angela Merkel ka shprehur në një deklaratë për krizën e emigrantëve se problemi nuk do të zgjidhet duke mbyllur kufijtë.

“Mbyllja e kufijëve nuk është zgjidhja e problemit. Nuk është e mundur që 27 shtete të jenë në qetësi dhe të lëmë një shtetë vetëm për të zgjidhur problemin. Tani vinë më pak njerëz në Gjermani për të kërkuar azil, por për këtë ne shikojmë çdo ditë në television, gjendjen e emigrantëve”, ka thënë Angela Merkel.

Nga ana e tij Donald Tusk ka thënë se vendimi për mbylljen të kufijëve është marrë nga të gjithë shtetet e Bashkimit Europian. Kujtojmë që në greqi janë bllokuar rreth 40 mije refugjatë të cilët presin të happen kufijtë për të udhëtuar nëpër shtetet perëndimore të Europës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video: Plas sherri mes femrave në aeroplan për shkak të muzikës së lartë
Vrau bashkëatdhetarin me thikë në gjoks, Gjykata angleze dënon shqiptarin »
Article Logic
Execution time: 0.012834072113037
array(1) { ["section"]=> string(70) "merkel-per-emigrantet-nuk-zgjidhet-problemi-duke-mbyllur-kufijte-34755" }