Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Merkel: Gjermania do të dhurojë 3 milionë doza vaksine anti-Covid për Ballkanin Perëndimor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur sot në Samitin e Berlinit për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.

Merkel është shprehur se Gjermania do të dhurojë 3 milionë doza të vaksinës anti-Covid për Ballkanin Perëndimor.

Kancelarja po ashtu ka theksuar se ekzistojnë një sërë problemesh mes Kosovës dhe Serbisë, por se një bashkëpunim mes shteteve të Ballkanit është i nevojshëm për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

“Gjermania do të japë 3 milionë doza të vaksinës anti-Covid për Ballkanin Perëndimor. Bashkëpunimi mes shteteve të ballkanit është i nevojshëm për anëtarësim në BE”.

Më shumë

spot_img
spot_img