Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Merkel bisedon me Putin, Gjermania dhe Rusia drejt bashkëpunimit për vaksinën anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

604be2e46e100b451629123d8868975a

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë zhvilluar një bisedë telefonike për një bashkëpunim të mundshëm për krijimin e një vaksine efektive kundër koronavirusit.

Ata ranë dakort që ministritë e Shëndetësisë së dy vendeve të nisin menjëherë kontaktet.

Aktualisht Gjermania po përdor vaksinën e Pfizer-BioNtech, e cila ka marrë aprovimin në shumë vende të botës.

Ndërkohë në Rusi po përdoret vaksina “Sputnik V” e zhvilluar nga institutet kërkimore shtetërore.

Të dyja vaksinat kanë efekte anësore, por OBSH ka hedhur dyshime në vërtetësinë e të dhënave të tyre dhe po punon për testimin e efektshmërinë e vaksinave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img