Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Meriton Mjekiqi u arrestua nga policia, flet avokati i tij: U dridh mali e u lind miu, ja si është e vërteta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6f4ecbe9a9f542ecb77fc2ba211b6fba

Moderatori i emisionit të njohur “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi u arrestua mbrëmjen e djeshme në Prishtinë.

Mediat kosovre shkruanin se ai është arrestuar për shkak të një konflikti, që ndodhi në lagjen “Arbëria (Dragodan)” të Prishtinës, shumë pranë Ambasadës Amerikane në Kosovë.

Avokati i tij, Asdren Hoxha ka thënë se ai thjesht është marrë në pyetje dhe më pas është liruar. Hoxha ka publikuar një foto sëbashku me moderatorin në rrjetet sociale.

 “Meriton Mjekiqi është i lirë…Unë jam avokat i tij edhe njoftoj opinionin se nuk është intervistuar për kurrëfarë gjuajtje me armë. Nuk ka qenë në arrati edhe ky lloj informimi nga mediat pa kurrëfarë konfirmimi zyrtar paraprak është brengosës…Në këtë rast është provokuar gazetari në rrugë edhe kjo është e vërteta…U dridh mali e u lind miu”,- shkruan ai.

metorini.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img