Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Mënyra origjinale e biologëve për të përcjellë një mesazh të rëndësishëm (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup biologësh detar kanë bërë një gjest shumë të veçantë dhe origjinal për të dhënë një mesazh sensibilizues për mbrojtjen e planetit Tokë.

Në mes të oqeanit Paqësor, këtë fundjavë, ata kanë organizuar një marshim të quajtur #MarchForScience.

Bioliogët detar janë përpjekur të “ecnin” në det, me disa pankarta në dorë ku jepnin mesazhe për mbrojtjen e tokës dhe rëndësinë e shkencës.

Më shumë se 600 marshime të tilla u mbajtën në mbarë botën në mes të frikës se shkenca është nën kërcënim nga një epokë post të vërtetës.

Më shumë


spot_img
spot_img