Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Mëngjes i trishtë: Ndërron jetë ish-basketbollisti dhe trajneri i Partizanit, Arben Fagu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e56b260c663b5f0f438b9bec6c8387e6

Arben Fagu, ish-bashketbolli dhe trajner i ekipit të Partizanit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Ai ishte diagnostikuar me një sëmundje e rëndë.

Sot, profesor Fagu ka mbyllur sytë përgjithmonë, në moshën 65 vjeçare. Lajmin e trishtë e konfirmon dhe Shoqata “Tirana Eagles Basket”.

“Mengjesi sot erdhi me nje lajm te trishte e te kobshem, te pabesueshem. Nje nga ikonat e Partizanit, por edhe basketbollit shqiptar si sportist por sidomos si trainer, mjeshtri i imadh Arben Fagu ka ndërruar jete pas nje semundje qe erdhi pa pritur per ta ndare profesorin nga ne e per te na lene keshtu pa fjale e zemerthyer. Te qofte dheu i lehte prof Beni. Boshlleku qe na le nuk do mbushet  kurre. E paharuar puna dhe vepra jote, perjete”, thuhet në njoftimin e Shoqatës.

Kujtojmë se, pak kohë më parë miq dhe të afërm të tij bënë apel për ndihmë, pasi Fagu iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale. Ata kërkonin gjak për profesorin.

Më shumë

spot_img
spot_img