Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

“Mendoni se silleni si Zota”, Duma: Më shumë kushton kopertina se programi juaj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma gjatë fjalës së saj nga foltorja e Kuvendit ka akuzuar qeverinë lidhur me programin për katër vitet e ardhshme të qeverisë.

Duma tha se pogrami i qeverisë e ka më të kushtueshme kopertinën sesa përmbajtjen dhe se përmes këtij programi shqiptarët do të varfërohen më shumë.

“Unë jam e bindur që këtij programit tuaj i kushton më shumë kopertina sesa ajo ccfarë keni brenda. Kjo mënyra e të shkruarit këtu nisur që nga tabela e lëndës por që po ta shikoni në 40 faqe të veta do gjeni rilindje rimëkëmbë ri, ri-ri që bën ri. Po nga njëra anë vetëm një ri që bën ringinje.  Me këtë cilësi që keni paraqitur shqiptarët do varfërohen dhe do të thinjen para kohe. Në faqen 10-Shqipëria e fortë. Dhe në faqen 10 gjen një hartim.

Shqipëria është sot më pranë BE. Thoni që keni finalizuar Reformën në Drejtësi dhe deri në 2025 ju keni bërë 0.1 hapa drejt integrimit. Ta kishit shënuar për referencë që janë bërë 4 hapa të rëndësishëm deri në vitin 2013. Shqipëria e fortë përsëritet prap në faqen 35. Ju mendoni se silleni si zota. Ju emëroni që tërmeti dhe pandemia ja u ka sjellë zoti që të kuptojnë shqiptarët se sa shtet i lartsuar jeni. Të tregoni. Dhe përsëri e nisni dokumentin tuaj që pandemia dhe tërmeti e goditën Shqipërinë por ne arritëm tja dalim”, tha Duma.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img