Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Meksikë, shpërthen kamioni me gaz para një spitali, vdesin 3 fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kamion çisternë që transportonte gaz ka shpërthyer para një spitali pediatrik në kryeqytetin meksikan. Nga shpërthimi kanë humbur jetën 3 fëmijë ndërsa rreth 50 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Godina e spitalit dhe një çerdhe, pranë shpërthimit, janë shembur thuajse plotësisht, ndërsa policia ka nisur hetimet për të zbardhur qartësisht dinamikën e aksidentit.

Shpërthimi ka ndodhur ndodhur në orën 07.00 të mëngjesit të së premtes, sipas orës lokale, në Cuajimalpa, një lagje në perëndim të kryeqyteti meksikan,. Dyshohet se shkak i shpërthimit ka qënë një rrjedhje gazi, gjatë kohës që kamioni ishte duke shkarkuar gaz pranë një biznesi që ndodhej në afërsi të spitalit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img