Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

MEGAOPERACIONI në Vjenë, policia shkatërron grupin kriminal shqiptar, arrestohen 24 persona dhe sekuestrohen mbi 200 mijë euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia austriake ka shkatërruar një grup kriminal të përbërë nga shqiptarë të Shqipërisë dhe Kosovës, të cilët merreshin me trafikim të lëndëve narkotike.

Gjatë operacionit janë arrestuar 24 persona të moshës 18-48 vjeç, të cilët e ushtronin aktivitetin në Vjenë, Landstrasse, Margareten, Favoriten, Simmering, Meidling, Penzing dhe Brigittenau.

Policia ka arritur të sekuestrojë edhe më shumë se 200 mijë euro, teksa ka zbuluar në një banesë 2000 bimë gati për t’u nxjerrë në treg.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img