Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Megaoperacioni ‘LIMIT’, Gjykata cakton masën e sigurisë për 24 të arrestuarit (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

1274f9ea45a65bc66d106e402659cf63

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar seanca gjyqësore për 24 të arrestuarit në Shqipëri nga operacioni ‘’LIMIT’’.

Gjykata ka vendosur të lërë në burg 21 shtetas të ndaluar, të cilët akuzohen për organizim të trafikut ndërkombëtar të drogës (kanabis dhe kokainë) dhe pjesëmarrje në grupe të strukturuara kriminale.

Ndërsa janë është dhënë ‘arrest shtëpie’ për arsye shëndetësore për Agron Mankën, Fejzo Danën dhe Bektash Zenelin. Ky i fundit mësohet se është dërguar menjëherë në spital gjatë seancës, pasi nuk është ndjerë mirë.


Arrest me burg

Sokol Nesimi

Bilbil Shqalshi

Aleksander Pepi alias Bani

Enkelejdi Sadik

Kristo Çobaj

Gjergji Çobaj

Gjergji Muke

Romeo Tarem

Ertin Hoxhalli

Festim Çorvaxhi alias Bajraktari

Edmir Ballia

Eduart Hoxha

Arber Brahimi

Valgjel Brahimi

Besjan Valca

Andrea Caca

Emiliano Kalemi

Eljon Jaho

Besjan Zenel

Hysni Sadik

Arrest shtepie

Bektash Zenel

Fejzo Dana

Agron Manka

Bashkëpunimi shqiptar-grek ka arrestuar gjatë 3 viteve 58 persona duke shkatërruar 4 grupe të rrezikshme kriminale. Megaoperacioni sekuestroi 320 kg kanabis, 2,4 kg kokainë dhe 7.5 kg kanabis të llojit çokollatë.

Më shumë

spot_img