Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Megaoperacioni antidrogë, dalin EMRAT dhe FOTOT e 14 shqiptarëve të arrestuar në Itali

Shkruar nga Newsbomb

Policia italiane ka shkatërruar mëngjesin e sotëm një grup të strukturuar kriminal me aktivitet në trafikun e drogës në territorin e rajonit të Puglias.

Policia ka publikuar emrat e 20 personave të arrestuar, shumica prej të cilëve shqiptarë. 

Operacioni i ndihmuar nga helikopterë dhe qentë antidrogë dërguan në burg 20 persona, kryesisht shqiptarë dhe më pas rumunë dhe italianë, të gjithë anëtarë të një organizate kriminale në zonën e Vastese, të akuzuar për trafik lëndësh narkotike dhe mbajtës të armëve. Sipas policisë italiane, ky operacion i dha një goditje të fortë trafikut të drogës.

Shqiptarët e arrestuar janë: Denis Bimi, Çlirim Tafili, Elvin Tafili, Eqrem Bimi, Besmir Sylja, Elvis Cafi, Adriano Shabanaj, Erlin Roci, Bruno Aliu, Agim Cafi, Ajden Cekorja, Andersen Tomorri, Abjond Xheka, Emran Morina.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese