MEGAOPERACION- Shkatërrohet organizata e drogës me “bosin” shqiptar, arrestohen 44 trafikantët

Publikuar tek: bota, më 12:41 07-06-2017 MEGAOPERACION- Shkatërrohet organizata e drogës me “bosin” shqiptar, arrestohen 44 trafikantët

MEGAOPERACION në Athinë,  sekuestrohet një sasi e madhe droge, mes tyre dhe 23 shqiptarë.

Sekuestrohet në Athinë një sasi e madhe lëndësh narkotike e llojit marijuhanë dhe kokainë. Policia greke gjatë një operacioni ka arrestuar 44 shtetas, midis tyre 23 shqiptarë, 20 grekë dhe 1 pakistanez.

Gjatë një kontrolli të bërë në banesat e tyre janë sekuestruar mbi 200 kg mariuanë dhe 5 kg kokainë.

Mësohet se në krye të organizatës është një shtetas shqiptar, i arrestuar bashkë me 6 drejtues të tjerë në Athinë. Droga vinte nga Shqipëria ndërsa emrat e të arrestuarve nuk bëhen me dije për shkak të hetimit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miku i ngushtë ndërpret dasmën dhe bën gjestin e papritur, dhëndri s’i flet më
Sulmi terrorist në Londër, shkon në 8 numri i viktimave »
Article Logic
Execution time: 0.013061046600342
array(1) { ["section"]=> string(96) "megaoperacion-shkaterrohet-organizata-e-droges-me-bosin-shqiptar-arrestohen-44-trafikantet-81573" }