Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Megaoperacion antidrogë, shkatërrohen 3 grupe kriminale shqiptare në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane pas një operacioni anti-drogë kanë arrestuar 32 persona, të cilët merreshin me trafikim të kokainës kryesisht nga  Shqipëria drejt Brescias. 

albsig

spring

Hetimet e këtij operacioni kanë shkatërruar 3 grupe kriminale shqiptare narkotrafikantësh me shtrirje në disa vende.

Në pranga janë vënë 56 persona e janë sekuestruar 130 kg kokainë e disa armë zjarri.

Këta trafikantë janë pjesë e tre organizatave të ndryshme kriminale të specializuara në tregtimin e drogës në disa vende të botës. Disa prej të arrestuarve janë me origjinë shqiptare, me bashkëpunëtorë natyrisht nga Italia dhe Bresci 

Gjithashtu janë sekestruar pasuri në vlerë mbi 1 milionë euro e disa biznese.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img