Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mar
24 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mega-operacion në Turqi, arrestohen 718 persona, mes tyre edhe zyrtarë të lartë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e39589c33483e54f8ade0868de885e1

Turqia ka organizuar një mega-operacion për arrestimin e 718 personave, mes tyre edhe udhëheqësit e partisë pro-kurde HDP.

Autoritete turke besojnë se ata kanë lidhje me rebelët e PKK, të cilëve u fajësoi të dielën “ekzekutimin” e 13 turqve në Irakun verior.

“Një numër i madh armësh, dokumentesh dhe materiali dixhital që i përkasin organizatës (terroriste) u sekuestruan gjatë hetimeve,” tha Ministria e Brendshme në një deklaratë.

Sipas informacioneve për mediat turke, operacionet ishin duke u zhvilluar në 40 qytete në Turqi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img