Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mega-operacion në Itali, ekzekutohen dhjetëra arrestime ndaj anëtarëve të familjes Ndrangheta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

67c3c2c85a00c7eff68cec2e4a9d11be

Dhjetëra anëtarë të familjes mafioze Ndrangheta janë arrestuar në një operacion të kryer në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mediat e huaja bëjnë me dije se operacioni është shtrirë në disa vende, Bergamo, Catanzaro, Cosenza, Milano, Novara, Vibo Valentia dhe Reggio Calabria.

Megaoperacioni i koduar “golgota”, u koordinuan nga Drejtoria e Antimafias së Qarkut Catanzaro, drejtuar nga prokurori Nicola Gratteri.

Personat e arrestuar akuzohen për pjesëmarrje në aktivitet kriminal mafioz, për trafik armësh e municionesh e trafik lëndësh narkotike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img