Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mega-operacion në Itali, arrestohen 30 person që trafikonin drogë, mes tyre dhe shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i madh është shënuar ditën e sotme në Itali, ku kanë rënë në pranga 30 persona.

“Ilvibonese” shkruan se gjatë këtij operacioni kanë rënë në pranga 30 perssona të cilët akuzohen për grupe kriminale dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Mes të arrestuarve mësohet se janë dhe dy shqiptarë Alfred Lleshi, 32 vjeç dhe Ylber Mezja, 46 vjeç.

Emrat e të arrestuarve:

Luigi Aquilano , 44 ​​vjeç, nga  Nicotera , banues në Milano (dhëndri i bosit Antonio Mancuso);

Damiano Aquilano , 38 vjeç, nga Milano, me banim në Solaro (Mi), i përfshirë tashmë në operacionin “Obsession” të Dda of Catanzaro;

Alessio Calabrese , 42 vjeç, nga Monza;

Nazzareno Calaio , 53 vjeç, nga Milano;

Salvatore Comerci , 37 vjeç, nga  Nicotera ;

Christian Cucumazzo , 28 vjeç, nga Bari (ish i burgosur);

Giuseppe D’Angelo , 43 vjeç, nga Nicotera ;

Rosario D’Angelo , 38 vjeç,  nga Nicotera,  banues në Bresso (Mi);

Nicola De Luca , 50 vjeç, nga Milano;

Francesco Orazio Desiderato , 48 vjeç, nga  Nicotera,  me banim në Berlassina (Mb);

Edoardo Di Giacco , 39 vjeç, nga  Nicotera , me banim në Milano;

Giuseppe Di Giacco,  37 vjeç, nga  Nicoter a, banues në Milano;

Arturo Garofalo,  32 vjeç, me origjinë nga Palermo, me banim në Milano;

Andrea Gobbo , 23 vjeç, nga Solaro (Mi);

Cosimo Michele Iozzolino,  61 vjeç, nga Corigliano Calabro, banues në Milano;

Nicola La Valle , 52 vjeç, me origjinë nga Reggio Calabria, por banues në Milano;

Luciano Lioniello , 46 ​​vjeç, lindur në Romë, banues në Ibiza;

Alfred Lleshi , 32 vjeç, shqiptar me banim në Rho (Mi);

Alessandro Marangi , 51 vjeç, nga Milano;

Giorgio Mariani , 64 vjeç, nga Milano;

Massimiliano Mazzianti , 50 vjeç, nga Milano;

Paolo Mesiano , 46 ​​vjeç, me origjinë nga Vibo Valentia, me banim në Milano;

Antonio Messineo , 41 vjeç, nga Locri;

Ylber Mezja,  46 vjeç, shqiptar me banim në Baranzate (Mi);

Viola Moretti,  33, lindur në Terni, por banuese në Milano;

Fortunato Palmieri , 37 vjeç, nga  Mileto;

Ugo Reitano,  42 vjeç, nga Sesto San Giovanni (Mi);

Vito Scravaglieri , 47 vjeç, nga Nova Milanese;

Davide Vailati , 47 vjeç, nga Milano, me vendbanim në Ibiza;

Giovanni Vecchio,  64 vjeç, nga Nicotera, me banim në Milano.

Më shumë


spot_img
spot_img