Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Mega-operacion në Itali, arrestohen 16 persona, mes tyre tre shqiptarë; sekuestrohet mbi 400 kg drogë (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një megaoperacion anti-drogë është zhvilluar ditën e sotme nga autoritetet italiane, ku kanë rënë në pranga 16 persona.

Mediat italiane bëjnë me dije se  në pranga kanë rënë tre shqiptare, shtetas malazezë dhe italianë.

Policia ka sekuestruar në total 430 kg kanabis, drogë e dyshuar që vinte nga Shqipëria dhe e trafikonin më pas në qytetet e Pilias dhe Kalabrisë në Siçili.

Shqiptarët e arrestuar janë Eriseld, Ledi dhe Emiljano Hoxhaji, ndërsa kreu i kësaj organizate krriminalee  dyshohet se është shtetasi italian Rosario Amico.

Vijojnë ende hetimet pasi dyshohet se ky grup ka lidhje me grupin që ishte arrestuar një muaj më parë, ku ranë në pranga 12 persona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img