Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Mega-operacion në Durrës, 14 persona të arrestuar, të dyshuar për vrasje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka zbarkuar në Durrës dhe ka shkatërruar një grup kriminal, duke arrestuar 14 persona që dyshohen të përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, si vrasje e shitblerje armësh.

Grupi u godit pas hetimeve për marrjen peng të dy vëllezërve Indrit dhe Gentian Beqiraj mbrëmjen e së dielës në autostradën Durrës-Tiranë.

Vëllezërit Beqiraj janë me precedentë të mëparshëm penal për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

Po ashtu grupi kriminal dyshohet edhe për një ngjarje të ndodhur në Don Bosko ku mbeti i vrarë një persoon dhe katër të plagosur.

Grupi kriminal dyshohet se kishte në shënjestër edhe Aleksandër Lahon apo i njohur “Rrumi”, i cili i mbijetoi atentatit ndaj Prokurorit Arjan Ndoj në vitin 2019.

Më shumë
spot_img
spot_img