Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Medvedev: Çdo ndërhyrje e NATO-s në Krime do të çojë në Luftën e Tretë Botërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Çdo cenim në gadishullin e Krimesë nga një vend anëtar i NATO-s mund të jetë një shpallje lufte ndaj Rusisë që mund të çojë në “Luftën e Tretë Botërore”.

Ka qenë ish-presidneti rus Dimitry Medvedev që ka parlajjmëruar vendet e NATO-s që mos prekin Krimenë.

albsig

“Për ne, Krimea është pjesë e Rusisë. Dhe kjo do të thotë përgjithmonë. Çdo përpjekje për të shkelur Krimenë është një shpallje lufte kundër vendit tonë,” tha Medvedev për faqen e lajmeve Argumenty i Fakty.

“Dhe nëse kjo bëhet nga një vend anëtar i NATO-s, kjo do të thotë konflikt me të gjithë aleancën e Atlantikut të Veriut; një Luftë e Tretë Botërore. Një katastrofë e plotë” shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img