Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mediu kërkon bashkëpunim me PD-në për të ruajtur çdo votë, por mungon marrëveshja me Bashën: Në lista të jenë njerëz që maksimizojnë rezultatin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b95d7095981fff3699419ac614a4f825

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ende nuk ka gjetur një marrëveshje me PArtinë Demokratike që të dalin në një listë të përbashkët, me palët që janë ende në negociata.

Gjatë një takimi me shtabin electoral në njësinë nr.1 në kryeqytet, Mediu kërkoi që opozita të qëndrojë e bashkuar në çdo qendër votimi, në mënyrë që të mbrohet çdo votë për opozitën e bashkuar.

“Ajo që po kërkojmë ne është që të bashkëpunojmë me Partinë Demokratike në çdo qendër votimi, në mënyrë që të garantojmë zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe të garantojmë që të gjithë qytetarët që duan të votojnë opozitën, pavarësisht se cilën parti politike, ne t`i çojmë në qendrat e votimit dhe të bëjmë të mundur që ata të votojnë të lirë”, tha Mediu.

Kryetari i PR-së u shpreh se në lista duhet të vëndosen njerëzit që maksimizojnë votën, në mënyrë që opozita e bashkuar të dalë fituese në zgjedhjet e 25 prillit.

“Vendimmarrja nuk mund të mbetet thjesht tek lidershipi politik, në zyrat e PR-së apo të PD-së, por në uljen dhe konkretizimin e çdo marrëdhënie me çdo individ. 30 vjet ne kemi qenë së bashku dhe vazhdojmë të jemi së bashku. Kemi qenë në momente të vështira, edhe në momente të qeverisjes, por ajo që na ka karakterizuar gjithë kohës, ka qenë një bashkëpunim për të maksimalizuar votën dhe njëkohësisht për të vlerësuar njerëzit më të mire”, u shpreh kreu i PR-së.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img