Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Mediat: Vidhen 7 shtëpi në Lalëz, mes tyre ajo e kreut të SPAK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtatë shtëpi janë vjedhur në Gjirin e Lalzit, mes tyre dhe banesa e kret të SPAK, Arben Kraja. Sipas “Albanian Post” grabitjet kanë ndodhur mbrëmë, teksa ende nuk bëhen me dije detaje lidhur me rastin.

Policia nuk e ka njoftuar zyrtarisht, dhe gjithçka mbetet janë burimet për mediat. Ato bëjnë me dije se pas njoftimit në vendngjarje kanë shkuar forca policie dhe grupe hetimore për të bërë të mundur verifikimin dhe zbardhjen e dinamikës.

Nuk dihet nëse bastisja e shtëpisë së kreut të SPAK, Arben Kraja ka qenë e qëllimshme pqë shkak të detyrës, apo një rastësi.

Mësohet se një nga pronarët e shtëpisë ka qenë në gjumë ndërkohë që i kanë vjedhur portofolin me gjithçka kishte brenda. Më pas kartat dhe dokumentet i janë hedhur në oborrin e shtëpisë dhe i janë marrë vetëm paratë. Vjedhjet kanë ndodhur pas orës 2 të mëngjesit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img