Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Mediat turke: Vjosa Osmani u operua në Antalia për të hequr kilogramët e tepërt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat turke shkruajnë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është nënshtruar një operacioni në Antalia të Turiqë.

Në shkrimin e “Hurriyet” thuhet se Osmani i është nënshtruar një operacioni në stomak për të hequr kështu kilet e tepërta.

“Fotot e holla dhe në formë të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila prej kohësh vuan nga mbipesha , janë shpërndarë së fundmi në rrjetet sociale. U kuptua se Osmani e ka hequr peshën e tepërt me një operacion që ka bërë në Antalia” thuhet në shkrim.

Çfarë është kirurgjia e stomakut tube?

Në kirurgjinë e gastrektomisë së mëngës, afërsisht 80 për qind e stomakut hiqet. Kështu, sasia e ushqimit të konsumuar kufizohet natyrshëm dhe arrihet humbja e shpejtë e peshës. Operacioni ka marrë këtë emër sepse forma e pjesës tjetër të stomakut i ngjan një tubi.

Më shumë


spot_img

spot_img