Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Mediat turke: Arratiset në Shqipëri themeluesi i kompanisë së kriptomonedhave që vodhi 2 miliardë dollarë, Turqia kërkon ekstradimin e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Faruk Fatih Ozer, themeluesi i kompanisë “Thodex”, i cili akuzohet për vjedhjen e 2 miliardë dollarëve, është arratisur në Shiqpëri.

Lajmin e bëjn ëtë ditur mediat turke, të cilat thonë se autoritetet vendase kanë lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për Ozer.

Sipas zyrtarëve të forcave të sigurisë në Turqi, themeluesi i “Thodex” është arratisur në Tiranë, ku po qëndron i fshehur për të mos u kapur nga autoritetet, Turqia kërkon ekstradimin e tij për ta vendosur përpara drejtësisë.

Në një mesazh në rrjetet sociale, vetë Ozer u shpreh se akuzat ishin të pabaza dhe se do të rikthehej në Turqi brenda pak ditësh për të bashkëpunuar me autoritetet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img