Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mediat serbe: Tensione në takimin e Brdo-Brijunit, përplasje mes Vjosa Osmanit e Aleksandër Vuçiçit për kufijtë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Samitin “Brdo-Brijun”, ku kanë marrë pjesë liderët e rajonit, ndër ta edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur debate mes saj dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

Media serbe, “Vecernje Novosti” raportoi se presidentja Osmani dhe anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnje e Hercegovinës, Sefik Dzaferoviç, kanë sulmuar presidentin serb.

Thuhet se debati ka filluar kur pjesmarrësit në samit kanë folur rreth ndyshimit të kufijëve në rajon. Bëhet me dije se Osmani ka thënë se kufijtë në rajon janë të pandryshueshëm, ndërsa Vuçiç i ka kundërshtuar paraprakisht.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img