Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mediat në Itali: Një meteor ka rënë mes dy qyteteve pranë Firences

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një meteor i vogël ka rënë mes dy qyteteve në Itali, raportojnë mediat vendase.

Sipas “La Stampa”, meteori që peshon nga 30 deri në 100 gram ka rënë midis 1 dhe 2 tetorit mes qyteteve Prato dhe Pistoia në Firence.

Tetë kamera hapësinore të rrjetit “Prisma”, të vendosura në Toskanë dhe Italinë qendrore kanë mundur të kapin momentin kur meteori i vogël ka goditur tokën, pa shkaktuar dëme apo viktima.

Shkencëtarët italianë shprehin skepticizmin se do të arrijnë ta gjejnë një meteor kaq të vogël.

Megjithatë kërkimet në terren do të nisin ditën e nesërme, dhe ata shpresojnë të ndihma e shumë vullnetarëve që mund t’i bashkohen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img